Ödüller
Ödüller

Hakkımızda

Hakkımızda


Beyoğlu’nda Bir Beyaz Meyhane…

Yüzyıllardan bu yana eğlencenin, yeme-içme kültürünün adeta başkenti olagelmiş Pera’da bir beyaz meyhane; Eleos…

Haydarpaşa’dan, Boğaziçi’ne, Kız Kulesi’nden Selimiye’ye harika bir deniz manzarasına da pencere açan Eleos’ta lezzetlere muhteşem İstanbul panoraması eşlik ediyor.

İstanbul’un gelenekselleşmiş Rum meyhane kültürünü Ege sahillerinin deniz ve ot kültürüyle harmanlıyor Eleos. Ege sahillerinin lezzet örnekleriyle, ferah dekorasyonuyla ve kendine özgü mezeleriyle Yeşilköy’de kısa zamanda bir klasik mekan haline gelen Eleos Restaurant artık Beyoğlu’nda; tarihi Hıdivyal Palas’ta.

Fener Kavurma
Fener Kavurma

eleos_beyoglu_teras_fotograf_1_h

Butik restaurant çizgisinde hizmet veren Eleos’un menüsü deniz ürünleri ağırlıklı, Ege yeme-içme kültürünü yansıtan ve eski Rum meyhanelerinden ilham alan nitelikte oluşturuldu. Özel soslarla tatlandırılmış Ege bölgemizin otları, her dem taze ve mevsiminde sunulan, usulünce pişirilen balıklar, deniz ürünleri, Yunan mutfağının klasikleri ve Ermeni mezeleri Eleos Restaurant menüsünün olmazsa olmazları.

80 kişilik kapalı alanı, 35 kişilik terasıyla misafirlerini ağırlayan ELEOS özel günlerinizde, kutlamalarınızda size özel menüler de hazırlıyor. ELEOS Eski Yunanca’da ‘merhamet’ anlamına geliyor.