Ödüller
Ödüller

Hakkımızda

Hakkımızda


Yeşilköy’ün Beyaz Meyhanesi

Ege’nin iki yakasından lezzet örnekleriyle, ferah dekorasyonuyla ve kendine özgü tatlarıyla ELEOS Restaurant Yeşilköy’de hizmete girdi. ELEOS Eski Yunanca’da ‘merhamet’ anlamına geliyor.

İstanbul meyhanelerinin klasikleşmiş lezzetlerinin yanı sıra Yunan ve Ermeni mutfağından örneklerin ve Ege’nin şifalı otlarının yer aldığı ELEOS menüsü oldukça zengin ve tadı damaklarda iz bırakacak nitelikte. Özellikle hamsi dolma, balık kokoreç, kalamar dolma, kağıtta balık, Eleos böreği ve suflesini mutlaka denemelisiniz.

Beyaz ağırlıklı dekorasyonundan dolayı şimdiden Yeşilköy’de “Beyaz Meyhane” ismiyle anılan ELEOS’un duvarlarını Samatya Balat ve Soğuksu’daki eski İstanbul meyhanelerinden fotoğraflar ve mavi çiniler süslüyor.

ELEOS’un özenle oluşturulmuş müzik arşivinde, Rebetika’nın eşsiz örnekleriyle Klasik Türk Sanat Müziğinin unutulmaz şarkıları ağırlıkta. Çook derinlerden gelen, kalbe seslenen bu eserlerle rakı masaları daha da anlam buluyor, gönül telleri daha bir titriyor.

90 kişilik kapalı alanı, 50 kişilik bahçesiyle misafirlerini ağırlayan ELEOS Restaurant özel günlerinizde, kutlamalarınızda size özel menüler de hazırlıyor.